Odwiedziło nas

Dziś52
W tym tygodniu831
Od otwarcia strony595091

 
 
 
Diecezjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek
           10 grudnia 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół im. A. Malatyńskiego w Miechowie Charsznicy, Szkoła Podstawowa uczestniczyli w IV Diecezjalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek - Kielce 2010.Festiwal organizowany jest po raz trzeci a po raz drugi jest również rejonem eliminacyjnym Kielce do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

           Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą całego festiwalu jest ks. Piotr Klimczyk, a jego organizatorami głównymi Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach, Referat Katechetyczny przy Kurii Diecezjalnej, i już drugi rok Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.
             W tym roku w festiwalu uczestniczyło 95 podmiotów wykonawczych ze zgłoszonych 111, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą  i spełnieniu podstawowych celów festiwalu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, jak również uwrażliwienie, przede wszystkim młodych ludzi, na jej piękno i jeszcze większe rozbudzenie ruchu i śpiewu kolędowego.
             Eliminacje odbywały się przez trzy dni w Szkole Katolickiej św. Stanisława Kostki, a koncert galowy w auli Seminarium.
Do konkursu stanęło pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Malatyńskiego:

Barczyk Anna – klasa III b – lat 9
Barczyk Karolina  - klasa VI b – lat 12 reprezentowała Parafię Charsznica
Reszelewski Krystian – klasa II b – lat 8
Skóra Aleksandra – klasa II b – lat 8
Skóra Dominika – klasa II b – lat 8

Uczniowie Szkoły Podstawowej startowali po raz pierwszy w swej szkolnej karierze, w kategorii: Soliści młodsi.
Każdy z nich przygotował po 2 kolędy tradycyjne, które należało zaprezentować przed jury i zgromadzoną publicznością.
Uczniowie przygotowali po jednej kolędzie a cappella, a drugą z akompaniamentem skrzypiec i fortepianu. Skrzypce – Karolina Barczyk, fortepian pan Piotr Barczyk.

           Nad przygotowaniem uczniów klasy II b pracowała wychowawczyni mgr Izabela Mikuła i katechetka mgr Joanna Sroka, konsultacja muzyczna - pan Piotr Barczyk.
Uczennice: Barczyk Karolina i Barczyk Anna pracowały nad przygotowaniem repertuaru pod czujnym okiem pana Piotra Barczyka.
Mimo, że w tym roku uczniowie za swój debiut nie zdobyli żadnego miejsca, mogli zaprezentować przed szeroką publicznością swój talent wokalny i zdolności muzyczne. Doświadczenie to na pewno wpłynie pozytywnie na ich dalszy rozwój. Należą im się brawa i uznanie za trud i zapał włożony w przygotowanie się do konkursu i kultywowanie tradycji kolędniczej.

         Wychowawca, rodzice i uczniowie klasy II b składają podziękowanie Panu Wójtowi Gminy Charsznica za życzliwość, stwarzanie szans w promowaniu talentów naszych dzieci i  zaufanie nam okazywane. Pana przychylność i pomoc jest nieoceniona w obliczu wykonywanych przez nas wyzwań.

         Uczennice Karolina i Anna Barczyk z rodzicami, składają podziękowanie i  wyrazy szacunku księdzu proboszczowi Krzysztofowi Irla za współpracę, zaangażowanie, przychylność i umożliwienie wyjazdu na Konkurs. Podziękowanie kierują także w stronę Parafii Charsznica.
 

mgr Izabela Mikuła
 
 
 
 
 
 
 
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys