Odwiedziło nas

Dziś52
W tym tygodniu831
Od otwarcia strony595091

 
 
 
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Podlesicach

            Warsztaty Terapii Zajęciowej w Podlesicach działają pod patronatem Stowarzyszenia Pomocy Szansa od roku 2003. W terapii zajęciowej bierze udział 25 osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w przedziale wiekowym od 22 – 45 lat. Rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności w ramach 5 pracowni, tj.: gospodarstwa domowego, garncarstwa i ceramiki artystycznej, plastycznej, ogrodniczej, witrażu i stolarstwa.

  Niepełnosprawni uczestnicy korzystają również z Sali Doświadczania Świata SNOEZELEN. W WTZ zatrudnionych jest 9 osób – dyrektor, księgowa, psycholog, specjalista ds. rehabilitacji, 5 instruktorów terapii zajęciowej.

W bieżącym roku WTZ w Podlesicach otrzymały wsparcie z Banku Gospodarki Krajowej w Krakowie w ramach projektu „Nowe kolory Warsztatów Terapii Zajęciowej” w formie 4 tys. zł. z przeznaczeniem na remont, jak również pomoc przy jego przeprowadzeniu.

Wolontariusze działający w Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego funkcjonującej przy BGK pracowali w piątek i sobotę (02 i 03 września) i wyremontowali pomieszczenia pracowni garncarstwa i ceramiki artystycznej, częściowo plastycznej oraz klatkę schodową. Wolontariuszami była 24 osobowa grupa złożona z pracowników BGK w Krakowie wraz z ich rodzinami.

Serdeczne podziękowania i wyrazy głębokiej wdzięczności składają niepełnosprawni uczestnicy i kadra WTZ dla dyrektora BGK oddziału krakowskiego pana Andrzeja Cyganowskiego oraz zastępcy dyrektora  pani Barbary Witek i Ich współpracowników z rodzinami.

                                                                                            Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podlesicach
                                                                                                                                         Elżbieta Krzykawska

 

http://www.spszansa.pl/

 

 

 

 

 

 
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys