Odwiedziło nas

Dziś54
W tym tygodniu833
Od otwarcia strony595093

 
 
 
Nowoczesna szkoła dla sześciolatka

         „Szkoła Podstawowa im. A. Malatyńskiego w Charsznicy to nowoczesna szkoła, otwarta dla sześciolatka”.

     Dnia 4 marca 2013r.  w Krakowie w Teatrze Ludowym odbyła się uroczystość podsumowująca II edycję Konkursu „ Mam 6 lat i potrafię”. Organizatorami konkursu są: Minister Edukacji Narodowej oraz regionalne Kuratoria Oświaty.

Rada Rodziców Zespołu Szkół im. A. Malatyńskiego w Miechowie – Charsznicy otrzymała z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty p. Aleksandra Palczewskiego wyróżnienie Finalisty Etapu Wojewódzkiego Konkursu za promowanie i upowszechnianie najciekawszych form aktywności mających na celu przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki szkolnej, jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich.

Na gali Zespół Szkół reprezentowały, przewodnicząca Rady Rodziców p. Bożena Kopeć i dyrektor Zespołu Szkół im. A. Malatyńskiego w Miechowie - Charsznicy p. Halina Pietrzyk.

            Do Komisji konkursowej zostały przesłane prace plastyczne uczniów, prezentujące umiejętności, jakie sześciolatkowie zdobyli w klasie pierwszej oraz prezentacja multimedialna pt. „Szkoła Podstawowa im. A. Malatyńskiego w Charsznicy, to nowoczesna szkoła, otwarta dla sześciolatka”:

§   promująca umiejętności dzieci sześcioletnich,

§   przedstawiająca inicjatywy podejmowane przez nauczycieli w celu stworzenia szkoły przyjaznej sześciolatkowi,

§   zachęcająca dzieci do pójścia do szkoły,

§   ukazująca współpracę dwóch środowisk wychowawczych: rodziców i szkoły.

Praca konkursowa Naszej Placówki spełniła wymagania Komisji i otrzymała wyróżnienie.

Świadczy to, o tym, że Rodzice ściśle współpracują z nauczycielami naszej szkoły, współpraca przynosi satysfakcję obu stronom a inicjatywy podejmowane  przez nauczycieli są dostrzegane i akceptowane przez Rodziców, którzy rozumieją korzyści płynące z wcześniejszego rozpoczynania nauki w szkole przyjaznej i właściwie zaadaptowanej do edukacji dzieci sześcioletnich.

Rodzice są dumni i chcą promować umiejętności swoich dzieci.

Dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem to skuteczność i sukces dwóch środowisk wychowawczych: szkoły i domu.

 

Izabela Mikuła

 

 

 

 


 
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys