Odwiedziło nas

Dziś39
W tym tygodniu961
Od otwarcia strony602910

 
 
 
Zielona Charsznica
 ZIELONA CHARSZNICA to kolejny GOK-owski projekt kulturalny na granicy tradycji i nowoczesności, europejskiego rozmachu i lokalności. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie. Cel to promowanie marki „Małopolska” poprzez tradycję, dziedzictwo kulturowe a także stymulacja działań służących integracji społecznej w ramach przedsięwzięć organizowanych na terenie Województwa Małopolskiego, w kraju lub poza jego granicami. Samorząd Województwa Małopolskiego kładzie ogromny nacisk na wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców Województwa. W ramach naboru do programu „Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa”, z którego realizowany będzie „zielony” projekt, wpłynęło 378 zgłoszeń. Pośród 134 beneficjentów znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Charsznicy aplikujący do programu w kategorii „Małopolska kreatywna” obejmującej niestandardowe pomysły na promocję Regionu. W ramach przedsięwzięcia postanowiono zorganizować cykl 4. popołudniowych imprez panelowych pełnych kolorów i klimatu wiejskich opłotków:
31 maja br. w ramach atrakcji z okazji Dnia Dziecka wolontariusze, strażacy i pracownicy GOK zorganizują spektakularny pokaz sprzętu strażackiego, nietuzinkowe zajęcia plastyczne, turniej tenisowy propagujący zdrowy styl życia. Można też będzie zobaczyć muzealne eksponaty i urządzenia do uprawy i produkcji kapusty, wsiąść do strażackiego wozu bojowego, „popaćkać” się farbami, skonsultować z wizażystką, posłuchać dziecięcych zespołów muzycznych…

Niezła zabawa przy dobrej muzyce, mała gastronomia, dmuchańce, balony różne dziwy i cuda na patyku, oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych czeka też w Zielonej Charsznicy tydzień później – ósmego czerwca, kiedy scenę opanują orkiestry dęte.

W Muzeum Kapuścianym czynna będzie ekspozycja, a w trakcie wszystkich eventów dystybuowane będą materiały promocyjne Województwa Małopolskiego.

Sobota 19 lipca z piknikiem rockowym oraz disco-polowy piątek 15 sierpnia upłyną pod znakiem dobrej zabawy dla dorosłych.

Przyjazny klimat tworzą ludzie, miejsce i to magiczne „coś”.

Charsznica - kapuściana stolica Polski, to od wielu lat kwintesencja dobrego smaku i przyjaznej atmosfery, w której rodzi się wiele wartościowych inicjatyw społecznych.

Wykorzystaliśmy szansę, jaką daje program „Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa”. Dzięki grupie pozytywnie zakręconych działaczy i wolontariuszy, przy wydatnym wsparciu miejscowych strażaków i (a jakże!) wójta gminy i paru radnych, instruktorów i trenerów GOK, w centrum Charsznicy powstaje nowa scena plenerowa, na której prezentować się będą miejscowi artyści, a także twórcy i wykonawcy z zaprzyjaźnionych instytucji i stowarzyszeń. Wynagrodzenie za realizację powierzonego zadania na rzecz Województwa, przeznaczymy na doposażenie naszej scenotechniki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZIELONEJ CHARSZNICY

P.S.: W realiach wolnego rynku kultura, jak żadna z innych dziedzin ludzkiej aktywności, wymaga szczególnego wsparcia. Dofinansowując nasze inicjatywy wesprzecie Państwo szereg działań o kluczowym i długofalowym znaczeniu dla całego regionu.

Dziękujemy za szczodrość i darowizny na cele kulturalne wpłacane na rachunek bankowy GOK w Charsznicy: BS Wolbrom O/Charsznica 21 8450 0005 0030 0383 2803 0001
 
 
 
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys