Odwiedziło nas

Dziś141
W tym tygodniu141
Od otwarcia strony657205

 
 
 
U.L.K.S. Błękitni
Uczniowski Ludowy UczKlub Sportowy „ Błękitni” został założony  w 1995 roku przez nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Charsznicy.
    Zadaniami  statutowymi klubu są :
- planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości bazowe i sprzętowe szkoły
- angażowanie uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier  i zainteresowań sportowych
- organizowanie zajęć sportowych dla uczniów szkoły w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej
- organizowanie uczniom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na terenie gminy i poza nią przez inne organizacje i kluby sportowe
- kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych klubu
Klub prowadzi swą działalność w dwóch sekcjach: tenisa stołowego i piłki nożnej. Do prowadzenia zajęć otrzymaliśmy sprzęt sportowy: z PZPN - dwie bramki ( 2 x 5 m) i 30 piłek, a z PZPS - 4 stoły do tenisa stołowego. Nauczyciele prowadzą zajęcia pozalekcyjne bezpłatnie.

Skład Zarządu:
Bugaj Krzysztof- prezes
Kwiecień Barbara - skarbnik
Micyk Zofia- sekretarz


Sukcesy sportowe:
I miejsca w zawodach rejonowych zdobyli: Marcin Pietrzyk (1997) w tenisie stołowym indywidualnym, Jacek Sobala i Wojciech Pietrzyk (1998) w tenisie stołowym drużynowym oraz drużyna mini piłki nożnej (1997), uczniowie ci startowali w półfinałach wojewódzkich,  a Marcin Pietrzyk w finale,   gdzie zdobył piąte miejsce w województwie kieleckim.
Od 1999 roku uczniowie startują w zawodach powiatowych (po kwalifikacjach gminnych),   w tym czasie zdobyli 3 tytuły Mistrza Powiatu: Jacek Sobala (2000), Mateusz Bijak (2001) - w tenisie stołowym indywidualnym, Jacek Sobala i Wojciech Pietrzyk (2000) oraz  w tenisie stołowym drużynowym. Adam Antkiewicz i Marcin Budziosz (2000) zostali wicemistrzami powiatu.
W tenisie stołowym zdobyli 15 tytułów Mistrza Gminy w grach indywidualnych i drużynowych, 20 uczniów uczestniczyło w zawodach rejonowych  i powiatowych, 7 uczniów brało udział w półfinałach wojewódzkich, a 3 awansowało do finałów wojewódzkich.
Byli to: Marcin Pietrzyk (1997), Jacek Sobala  (2000), Mateusz Bijak (2001).
W marcu 2000 roku 22 uczniów brało udział w X Jubileuszowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez MDK w Krakowie pod patronatem Kuratora J. Lackowskiego. Szkoła zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej za wprowadzenie 8 zawodników do fazy finałowej tego turnieju.      
W piłce nożnej również uczniowie osiągają sukcesy, wygrywając zawody gminne i zajmując czołowe lokaty w zawodach powiatowych: 3-krotnie zdobyli wicemistrzostwo powiatu (1999 i 2000 w piłce nożnej 11-sto osobowej, 2001 w mini piłce nożnej).

Obecnie ULKS koncentruje się na prowadzeniu zajęć dodatkowych oraz organizacji zawodów sportowych na szczeblu gminy i szkoły.
Są to:
-Mistrzostwa Gminy w piłce halowej.
-Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym.
-Turniej piłkarski z okazji Dnia Dziecka.
-Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.
 
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys