Odwiedziło nas

Dziś201
W tym tygodniu201
Od otwarcia strony706490

 
 
 
Podniesienie flagi , 3 maja w Tczycy
         Jak co roku 3 maja organizujemy w naszej miejscowości uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt połączone z występami dzieci szkolnych i orkiestry parafialnej. Uroczystości mają miejsce na placu przed remiza OSP w Tczycy zawsze po 2 Mszy ŚW. około godziny 10:30.-informacji udzielił Prezes OSP Tczyca , druh Adam Borgiasz.

           Program w tym roku wyglądał tak , że poczet flagowy z OSP Tczyca w składzie dowódca dh Antoni Górecki , flagowy dh Damian Glaba i członek dh Andrzej Musiał dokonali wciągnięcia flagi państwowej na masz przy dźwiękach hymnu narodowego granego przez Orkiestrę Parafialną z Tczycy pod batutą organisty Andrzeja Papaja.
           Po hymnie licznie zgromadzona publiczności mogła obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV SP w Tczycy zorganizowanych i przygotowanych przez nauczycieli w osobach pani mgr Stanisławy Kasprzyk i mgr Grzegorza Popiela. Program obejmował utwory poetyckie i pieśni o głębokiej treści patriotycznej jakie były wykonywane i śpiewanie przez Polaków w latach 1791-2008.
         Występ dzieci zakończył się burzą oklasków dla małych artystów a dzieci z ręki prezesa OSP Tczyca dh Adama Borgiasza dostały w nagrodę worek cukierków.
Kolejnym punktem uroczystości była wiązanka utworów muzycznych w wykonaniu orkiestry parafialnej m.in. hej sokoły i marsze- i one zakończyły uroczystość.

 

 
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys