Odwiedziło nas

Dziś51
W tym tygodniu830
Od otwarcia strony595090

 
 
 
Jasełka 2009 - Artykuł ZAKTUALIZOWANY

       16 stycznia w remizie OSP Charsznica odbył się jak co roku Przegląd Kolendniczyi Jasełkowy. Udział w nim brali uczniowie z Gminy Charsznica.Artykuł zaktualizowany o opis oraz nowe zdjecia. Zachecamy do obejrzenia

 

 

     Pod patronatem Rady Gminy Charsznica na czele z Przewodniczącym Andrzejem Pietrzykiem i Wójta Gminy Charsznica Janem Żebrakiem, którzy to obwieścili wszem i wobec, że GMINNE OŚWIATOWE CHARSZNICKIE KOLĘDOWANIE Anno Domini 2009 -rozpoczęte i trwać będzie aż do momentu, gdy ostatni dziewiąty zespół zaśpiewa: „ Za kolędę dziękujemy; zdrowia, szczęścia Wam życzymy.” Natomiast duchowe przesłanie Bożonarodzeniowe i Noworoczne dla wszystkich zebranych i dla całej Gminy Charsznica przekazał Ks. Ludwik Michalik.Obsługą nowo zakupionego sprzętu nagłaśniającego skrupulatnie i fachowo zajmował się Nauczyciel Dariusz Szlachowski. Prezentacji poszczególnych Zespołów dokonywała Dyr Gminnego Ośrodka Kultury Beata Badoń, obdarowując Kolędujących słodyczami, a n/w Komisja bacznie słuchała, obserwowała, a później z przyjemnością, ale też i z trudem oceniła.

 1. Marianna Mazur- Dyrektor GZEAS w Charsznicy

 2. Andrzej Pietrzyk - Przewodniczący Rady Gminy Charsznica

 3. Ks. Ludwik Michalik- B.Dziekan i Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Charsznicy

 4. Grzegorz Uchto-Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Charsznica

 5. Małgorzata Grzebień-Przewodnicząca Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Urząd Gminy w Charsznicy

 6. Dorota Kurczych- Radna Rady Gminy Charsznica

 7. Ryszard Kopeć- Radny Rady Gminy Charsznica

 8. Zdzisław Uchto- Radny Rady Gminy Charsznica

  Idą, idą kolędnicy,

  wyśpiewują pod niebiosy.

  Idą, idą po ulicy,

  małą szopkę z sobą niosą.

 

Idą, idą kolędnicy,

ludzie otwierają okna.

Noc jest pełna tajemnicy:

Bóg się rodzi, Bóg się rodzi...”


/sł. Adam Artmen

mel. Antoni Kopff/

 

1.Przedszkole Samorządowe w Charsznicy.

Kategoria: Autentyczne „ Jasełka Bożonarodzeniowe”- pod opieką Nauczycieli: Ewa Skóra,Agata Książczyk,( szczególne wyróżnienie dla najmłodszych cudnie prezentujących się Przedszkolaków).

 

 

2.Szkoła Podstawowa w Tczycy.

Kategoria: Stylizowane Jasełka „ Już nie jestem w życiu sam, nad mym życiem czuwa Pan”.

Nauczyciele przygotowujący: Agnieszka Zegarek, Teresa Maniak, Zofia Kita ,( wyróżnienie

w kategorii stylizowanych jasełek).

 


3.Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Swojczanach.

Kategoria:Autentyczna grupa kolędnicza chłopców „O Herodzie okrutniku” pod kilkuletnią opieką

Nauczyciela – Anna Kozioł. Akordeon- przez kilka lat Józef Maj ( ludowy śpiewak),

I miejsce w kategorii autentycznej grupy kolędniczej ,na Przeglądzie w Miechowie również

I miejsce, wyjazd do Podegrodzia na Przeglądz całej Południowej Polski. 

4.Zespół Szkół w Dziaduszycach, Gmina Słaboszów.

Kategoria:Stylizowane jasełka składające się z 4 scen: „Poszukiwanie...”„Pasterze...”Narodzenia...”

„Dary...”. Nauczyciel przygotowujący: Wioletta Sakwa ( gościnne kolędowanie).

 


5.Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie.

Kategoria: Autentyczne jasełka „Szukam drogi”.Przygotowane przez Nauczycieli: Jolanta Orzechowska przy współpracy z Agatą Bilską, Teresą Szantą ,(I miejsce w kategorii autentycznych jasełek).

 


6.Gimnazjum im. Antoniego Malatyńskiego w Charsznicy Oddziały w Charsznicy.

Kategoria: Stylizowane widowisko „Jasełka góralskie”wyreżyserowane przez Nauczycieli: Jadwiga Gajda, Barbara Dela, Barbara Kowal- Kałwa, Ewa Przeworska-Gryc, Alicja Banach( I miejsce w kategorii stylizowanych jasełek), na Przeglądzie w Miechowie również I miejsce; wyjazd do Nidźwiedzia.

 

 

7. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jelczy.

Kategoria: Stylizowane jasełka pod opieką Nauczycieli- Renata Wolna, ks. Mariusz Kałka, (wyróżnienie w kategorii stylizowanych jasełek).

 8.Gimnazjum im. Antoniego Malatyńskiego w Charsznicy Oddziały w Tczycy.

Kategoria:Stylizowane widowisko, bożonarodzeniowe misterium ludowe w układzie Leona Schillera. Od kilku lat reżyserami widowisk opartych na literaturze pięknej są Nauczyciele- Maria Sobieraj, Renata Sudelska, ( wyróżnienie ze szczególnym uwzględnieniem scenicznej interpretacji literackiej, na Przeglądzie w Miechowie również wyróżnienie; wyjazd do Jędrzejowa).

 

 

 

9. Szkoła Podstawowa im. Antoniego Malatyńskiego w Charsznicy.

Kategoria: Autentyczna grupa kolędnicza chłopców. „ Chodzenie z gwiazdą i Herodem” pod opieką Nauczycieli- Jolanta Kopeć Mikuła, Katarzyna Zdrojewska,( wyróżnienie w kategorii autentycznej grupy kolędniczej).


 

    Wszystkie Zespoły otrzymały upominki w postaci aparatu cyfrowego oraz pieniążki.Każdy kolędujący został obdarowany soczkiem i karnawałowym pączkiem- z wdziękiem podane przez Panie z Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Charsznicy.

     Dziękujemy Dyrektorom , Nauczycielom, Rodzicom, a nade wszystko Dzieciom z Przedszkola, Uczniom ze Szkół Podstawowych, Gimnazjum z Gminy Charsznica oraz Słaboszów za pełen nastroju BOŻONARODZENIOWEGO i NOWOROCZNEGO KOLĘDOWANIE /mimo „zagrypienia”, „zainfekowania”/. Wszystkie widowiska- zarówno w kategorii autentycznej jak i stylizowanej były przepiękne. Donośne odgłosy- tekstów mówionych, kolęd na instrumentach wygrywanych dźwięczeć będą w naszych uszach cały 2009 ROK. Również przez cały 2009 ROK przed naszymi oczyma będą mienić się cudne barwy kreacji, rekwizytów naszych szkolnych Artystów. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Charsznicy za to, że Remiza mogła w tym dniu pełnić funkcję domów przyjmujących kolędników oraz kościołów, w których onegdaj przygotowywano i wystawiano jasełka bożonarodzeniowe.

      Podziękowania dla Rady i Wójta Gminy Charsznica, Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG w Charsznicy, Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkól w Charsznicy, Gminnego Ośrodka Kultury w Charsznicy za zorganizowanie Przeglądu i za datki w postaci nagród rzeczowych, smakołyków. Podziękowania Członkom Komisji ( Ks. Michalikowi i Radnym) za datki pieniężne dla kolędujących Szkół, Mediom: „ Dziennik Polski”, „Gazeta Miechowska” winszujemy zainteresowania; dziękujemy za wspólne kolędowanie i piękne nas „opisanie”.Na zdrowie, na szczęście,

na dobrobyt na ten Nowy Rok -

Mieszkańcom Gminy Charsznica

życzą Wszyscy Kolędujący.

 

 

 
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys