Odwiedziło nas

Dzi¶216
W tym tygodniu1144
Od otwarcia strony721268

 
 
 
¦DS - IV Piknik Rodzinny
16 czerwca 2016r. w ¦rodowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy odbył się IV Piknik Rodzinny. Impreza rozpoczęła się wyst±pieniem pani kierownik Beatay Kaczyńskiej, która na wstępie przywitała przybyłych go¶ci: Jana Żebraka Wójta Gminy w Charsznicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Tczycy, Uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Zespołu Szkół w Tczycy wraz z opiekunami rodziny naszych Uczestników oraz zaprzyjaĽnionych z naszym Domem pana Józefa Maja i pana Henryka Bogusza. Dzięki uprzejmo¶ci dyrektora GOK w Charsznicy mogli¶my liczyć na profesjonalne nagło¶nienie podczas Pikniku.
Czytaj
 
¦DS - Rzecznik KPP w Miechowie

W dniu 09.06.2016r. w ¦rodowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy odbyło się spotkanie z  Rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Miechowie st. asp. Marcinem Jamrożym. Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia zwi±zane z zasadami poruszania się po drodze zwłaszcza po zmroku (odblaskowe opaski); jak nie stać się ofiar± przestępstw (metoda “na wnuczka”, nieuczciwi sprzedawcy itp); przypomniane zostały numery telefonów alarmowych pod którymi należy zgłaszać niepokoj±ce zdarzenia. Rzecznik udzielił również pouczaj±cych informacji  udzielaj±c odpowiedzi na pytania uczestników.
Na koniec spotkania zostały rozdane ulotki w ramach akcji “Seniorze, nie daj się oszukać!!!” oraz odblaskowe opaski.

Beata Kaczyńska

Czytaj
 
¦DS - Festiwal Proszowice
  W dniu 12.05.2016r. w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowiach odbył się Małopolski Festiwal Osób Niepełnosprawnych pt. „Chłopiec z gitar±...” organizowany przez ¦rodowiskowy Dom Samopomocy Caritas Kieleckiej w Proszowicach. W Festiwalu udział wzięły osoby na co dzień uczestnicz±ce w ¦rodowiskowych Domach Samopomocy i Warsztatach Terapii Zajęciowej z terenu województwa małopolskiego. Prezentowane zostały utwory z lat 60-tych XX wieku.
Nasz Dom reprezentowali pan Konrad Kłeczek i pan Roman Uchto z piosenk± z repertuaru Trubadurów pt. „Znamy się tylko z widzenia”. W czę¶ci konkursowej zaprezentowali się uczestnicy z 24 o¶rodków. Uczestnicy z naszego ¦DS zdobyli wyróżnienie z czego jeste¶my bardzo dumni.  

Beata Kaczyńska

Czytaj
 
¦DS - Cierń Boga
  Dnia 22 marca 2016r. uczestnicy ¦rodowiskowego Domu Samopomocy w Jelczy wraz z opiekunami pojechali do Kina Gryf w Miechowie na film pt.: „Cierń Boga”. “Cierń Boga” to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości, Apostołowie odnajduj± w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga dokonuje cudów, jakich nikt dot±d nie czynił. Z miło¶ci do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca...” (zaczerpnięte z internetu).

Beata Kaczyńska
Czytaj
 
¦DS - Dzień Kobiet i mężczyzn
  W ¦rodowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy dnia 08.03.2016r. obchodzili¶my Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie wręczyli wszystkim paniom kwiaty oraz słodko¶ci  jak również wyręczyli kobiety z przypadaj±cych im w tym dniu dyżurów. Natomiast 10.03.2016r. role się odwróciły w zwi±zku z  Dniem Mężczyzn. Panie nie zapomniały o swoich kolegach i także przygotowały dla nich słodkie upominki. 

Beata Kaczyńska
Czytaj
 
¦DS - Koło Gospodyń Wiejskich z Tczycy
  17 marca 2016r. pracowników oraz uczestników ¦DS w Jelczy odwiedziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Tczycy. Panie przywiozły ze sob± moc pyszno¶ci aby umilić nam czas oczekiwań do ¦wi±t Wielkanocnych. Spotkania w ¦rodowiskowym Domu Samopomocy z Uczestnikami i paniami z KGW obywaj± się w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Wpisały się one na stałe w kalenarz imprez organizowanych w naszym Domu. Jeste¶my wdzięczni, iż mimo nawału prac zwi±zanych z przygotowaniami do ¦wi±t panie zawsze znajd± czas aby nas odwiedzić z dobrym słowem i u¶miechem.

Beata Kaczyńska
Czytaj
 
¦DS - Zespół Szkół w Tczycy
 Dnia 2 lutego 2016 roku ¦rodowiskowy Dom Samopomocy w Jelczy odwiedzili uczniowie z klas gimnazjalnych z ZS w Tczycy. Nasi podopieczni mieli okazję podziwiać bogat± twórczo¶ć artystyczn± w  Misterium Bożonarodzeniowym “Betlejem Polskie”. Widzów zachwyciła gra aktorska uczniów, a także stroje, które były dopasowane w najdrobniejszym szczególe do każdej odgrywanej postaci. Zespół CREDO, bo o nim mowa, swoj± obecno¶ć w ¦DS potwierdził wpisem do Kroniki. 
Po występie uczniowie zostali poczęstowani łakociami. 
Beata Kaczyńska
Czytaj
 
¦DS - Kolendy 2016
         Dnia 14 stycznia 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie odbył się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek ¦rodowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego. Organizatorem imprezy był ¦rodowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Miechowie. Przedsięwzięcie to na trwałe wpisało się w kalendarz imprez Naszego ¦DS. Pojechali¶my na Festiwal z piękn± pastorałk± „Hej w dniu Narodzenia”, któr± zaprezentowali: p. Jecek Siejka, p. Roman Uchto oraz p. Konrad Kłeczek. Z rekwizytem kolędniczym wyst±pił p. Władysław Machejek.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 133
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys