Odwiedziło nas

Dziś218
W tym tygodniu1146
Od otwarcia strony721270

 
 
 
Parafialne pożegnanie ks. Ludwika
        W dniu 29.06.2008 r o godz. 16.00 w M. Charsznicy odbyło się uroczyste pożegnanie długoletniego proboszcza ks. Dziekana Ludwika Michalika .Od 1970 roku był on proboszczem tutejszej parafii. Przez cały swój okres życia dał się poznać jako działacz w różnych formach swojego życia ,nie tylko duchownego ,ale i gospodarczego oraz kulturalnego.
Czytaj
 
Podniesienie flagi , 3 maja w Tczycy
         Jak co roku 3 maja organizujemy w naszej miejscowości uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt połączone z występami dzieci szkolnych i orkiestry parafialnej. Uroczystości mają miejsce na placu przed remiza OSP w Tczycy zawsze po 2 Mszy ŚW. około godziny 10:30.-informacji udzielił Prezes OSP Tczyca , druh Adam Borgiasz.
Czytaj
 
Racławice-Wybór,,Chłopa Roku 2008"
         26 kwietnia 2008 roku jak co roku w miejscowości Racławice przy pięknej pogodzie wybierano ,,Chłopa Roku 2008 " którym został Witold Grunwald z gminy Szczycin woj. świętokrzyskie.   W ogólnopolskiej imprezie uczestniczył minister rolnictwa Marek Sawicki jak i dradycyjnie wielu burmistrzów, wójtów gmin.
Czytaj
 
Zwiastuny wiosny

      Niebywałym okazała się szlachetna incjatywa Pani Barbary S. zamieszkałej w Tczycy. Otóż od wielu lat jej gospodarstwo odwiedzają bociany.Pani Barbara postanowiła zrobić podest na bocianie gniazdo, przy użyciu podnośnika z Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie zostało ono zainstalowane na jednym z drzew.
Czytaj
 
Video-relacja z koncertu ,,ICHTIOS"

        W niedzielę 9 marca o godzinie 16.00 w kosciele w w Chodowie ,wystąpił zespół młodzieżowy ,wokalno-muzyczny ,,ICHTIOS" z Mikołowa z parafii N.M.P Matki Zbawiciela -Księży  Salwatorianów pod kierownictwiem ks. Marcina Dębkowskkiego. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia VIDEO-Relacji 

Czytaj
 
VII Edycja Dnia Sportu - 70-lecie

     Po raz kolejny w dniu 09.03.2008 r zorganizowano ,,Dzień Sportu  w Charsznicy ‘’oraz imprezę inauguracyjną , obchody jubileuszu 70 – lecia sportu.Zapraszamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia video i zdjęć z dnia sportu

Czytaj
 
Turniej Piłki Halowej Samorządowców

        W dniu 2 marca 2008 roku na Sali sportowej w Charsznicy rozegrany został turniej piłki halowej samorządowców powiatu miechowskiego.Patronat nad rozgrywkami objął Przewodniczący Rady Gminy w Charsznicy Andrzej Pietrzyk. Zapraszanmy do obejrzenia relacji Video

Czytaj
 
Walne OSP Swojczany
                 Bardzo ważnym wydarzeniem w jednosce OSP Swojczany było przeprowadzone Walne zebranie w dniu 17 lutego 2008 roku. Otwarcia zebrania dokaonał Prezes OSP Swojczany Andrzej Pietrzyk.Z zaproszonych gości brali udział;Jan Żebrak Sudelski Artur , Sobczyk Edward , Gwiazda Józef ,Popiel Andrzej, Wójcik Antoni oraz Kałużny Janusz.Głównymi tematami,które były poruszane podczas zebrania to : dalszy remont budynku remizy a zwłaszcza pomalowania pokrycia dachu,zakup mundurów koszarowych jak i wyjściowych.Podjęto również uchwały oraz wnioski dotyczące położenia paneli w budynku OSP na dużej sali, wyłożenie płytkami schodów prowadzoncych do budynku remizy jak i samo jego odwodnienie. Za priorytetową sprawę uznano podjęcie wszelkich działań zmierzających do uwłaszczenia działki na , której stoi budynek remizy.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 133 z 133
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys