Odwiedziło nas

Dzi¶16
W tym tygodniu492
Od otwarcia strony630585

 
 
 
¦DS Czerna
W dniu 30.07.2015r. Uczestnicy oraz pracownicy ¦rodowiskowego Domu Samopomocy w Jelczy udali się na wycieczlę do Czernej.  Wybrali¶my się tam celem zwiedzenia klasztoru Karemelitów Bosych oraz ko¶cioła ¶w. Eliasza, który jest miejscem kultu Matki Boskiej Szklaplerznej i ¶w. Rafała Kalinowskiego.
Czytaj
 
¦DS Kwartalnik
¦rodowiskowy Dom Samopomocy w Jelczy bierze czynny udział w tworzeniu kwartalnika ¦rodowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce „INFO¦ds” redagowanego przez ¦DS w Radwanowicach. Zapoznaj±c się z tre¶ci± artykułów, można uzyskać cenne informacje dotycz±ce działalno¶ci ¦rodowiskowych Domów Samopomocy na terenie Małopolski. Kwartalnik jest form± promocji i Ľródłem informacji.Życzymy miłej lektury.

Beata Kaczyńska

Czytaj
 
¦DS III Piknik rodzinny
                18 czerwca 2015r. w ¦DS w Jelczy odbył się III Piknik Rodzinny. Przybyłych na uroczysto¶ć członków rodzin powitała kierownik ¦DS wraz z pracownikami. Imprezę rozpocz±ł występ uczniów ze szkoły podstawowej w Tczycy. Uczniowie zaprezentowali bajkę pt.: „Kopciuszek”, któr± przygotowali wspólnie z opiekunk± pani± Jolant± Mi¶. Działaj±ce w naszym Domu kółko teatralno-kabaretowe przedstawiło skecz pt. „Emeryt na zakupach” przygotowane pod okiem instruktora pani Sylwii Półtorak. Zaprezentowali go pan Konrad Kłeczek i pani Marzena Kapu¶cińska. Nasz uzdolniony uczestnik pan Roman Uchto zaprezentował wiersze swojego autorstwa, a pani Stanisława Błaut za¶piewała piosenkę wybran± wraz z instruktorem pani± Ann± Soczówk± - „California Blue”,  do której zatańczyli pani Marzena Kapu¶cińska i pan Roman Uchto. Czę¶ć artystyczna wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Dzięki uprzejmo¶ci pana Henryka Bogusza mieli¶my żyw±, skoczn± muzykę, która porwała do tańca.
Czytaj
 
¦D¦ III Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dnia 22 stycznia 2015r. odbył się III Festiwal Kolęd i Pastorałek ¦rodowiskowych Domów Samopomocy zorganizowany przez ¦DS w Miechowie. Nasz Dom jak co roku wzi±ł w nim udział. Pojechali¶my z piękn± pastorałk± „Gdy na ziemi Bóg się rodzi”, któr± zaprezentowali: p. Krystyna Palusińska, p. Zofia Nowak, p. Stanisława Błaut, p. Roman Uchto oraz p. Konrad Kłeczek. Nie zdobyli¶my nagrody, ale za to piękne wspomnienia zostan± z nami do następnego Festiwalu.

Beata Kaczyńska

 

Czytaj
 
Wesołych ¦wi±t !
 
Z okazji zbliżaj±cych się ¶wi±t,
wszystkim mieszkańcom życzymy spokojnych, pełnych rado¶ci
¦wi±t Bożego Narodzenia, a także dużo szczę¶cia  w nadchodz±cym Nowym Roku 2015
 
M.Charsznica- Fundusz sołecki 24 746.38 zł
 W dniu 28 wrze¶nia 2014 roku o godz. 16.00 w Miechowie-Charsznicy zorganizowano zebranie wiejskie odno¶nie przeznaczenia ¶rodków funduszu sołeckiego w wysoko¶ci 24 746.38 zł na 2015 rok i okre¶lenia poszczególnych przedsięwzięć do realizacji. W zebraniu wzieło 16 osób w tym wój gminy Jan  Żebrak.
Czytaj
 
¦DS Manewry Strażackie
 W dniu 12.10.2014 r. w ¦rodowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy odbyły się manewry Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Charsznica. Pod czujnym okiem Komendanta OSP p. Adama Domagały strażacy, w pozorowanych warunkach pożarowych, z wykorzystaniem najnowszego sprzętu ratuj±cego życie i zdrowie poszkodowanych udzielili pomocy dwóm osobom uwięzionym w budynku ¦DS (strażakom – pozorantom).
Czytaj
 
¦DS Dni Kapusty 2014

13-14 wrze¶nia 2014r. odbyły się XX Charsznickie Dni Kapusty. ¦rodowiskowy Dom Samopomocy w Jelczy jak co roku prezentował prace wykonane przez Uczestników. Na naszym stoisku można było ogl±dać dzieła wykonane różnymi technikami, które powstaj± w ramach terapii. Poprzez promocję naszych prac chcemy pokazać, że w naszym Domu można realizować swoje marzenia, miło spędzić czas a ponadto cieszyć się towarzystwem innych osób.
                                                                                                       Beata Kaczyńska

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 133
 

© 2019 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys