Odwiedziło nas

Dziś26
W tym tygodniu1046
Od otwarcia strony714519

 
 
 
ŚDS Czerna
W dniu 30.07.2015r. Uczestnicy oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelczy udali się na wycieczlę do Czernej.  Wybraliśmy się tam celem zwiedzenia klasztoru Karemelitów Bosych oraz kościoła św. Eliasza, który jest miejscem kultu Matki Boskiej Szklaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego.
Czytaj
 
ŚDS Kwartalnik
Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelczy bierze czynny udział w tworzeniu kwartalnika Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce „INFOŚds” redagowanego przez ŚDS w Radwanowicach. Zapoznając się z treścią artykułów, można uzyskać cenne informacje dotyczące działalności Środowiskowych Domów Samopomocy na terenie Małopolski. Kwartalnik jest formą promocji i źródłem informacji.Życzymy miłej lektury.

Beata Kaczyńska

Czytaj
 
ŚDS III Piknik rodzinny
                18 czerwca 2015r. w ŚDS w Jelczy odbył się III Piknik Rodzinny. Przybyłych na uroczystość członków rodzin powitała kierownik ŚDS wraz z pracownikami. Imprezę rozpoczął występ uczniów ze szkoły podstawowej w Tczycy. Uczniowie zaprezentowali bajkę pt.: „Kopciuszek”, którą przygotowali wspólnie z opiekunką panią Jolantą Miś. Działające w naszym Domu kółko teatralno-kabaretowe przedstawiło skecz pt. „Emeryt na zakupach” przygotowane pod okiem instruktora pani Sylwii Półtorak. Zaprezentowali go pan Konrad Kłeczek i pani Marzena Kapuścińska. Nasz uzdolniony uczestnik pan Roman Uchto zaprezentował wiersze swojego autorstwa, a pani Stanisława Błaut zaśpiewała piosenkę wybraną wraz z instruktorem panią Anną Soczówką - „California Blue”,  do której zatańczyli pani Marzena Kapuścińska i pan Roman Uchto. Część artystyczna wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Dzięki uprzejmości pana Henryka Bogusza mieliśmy żywą, skoczną muzykę, która porwała do tańca.
Czytaj
 
ŚDŚ III Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dnia 22 stycznia 2015r. odbył się III Festiwal Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy zorganizowany przez ŚDS w Miechowie. Nasz Dom jak co roku wziął w nim udział. Pojechaliśmy z piękną pastorałką „Gdy na ziemi Bóg się rodzi”, którą zaprezentowali: p. Krystyna Palusińska, p. Zofia Nowak, p. Stanisława Błaut, p. Roman Uchto oraz p. Konrad Kłeczek. Nie zdobyliśmy nagrody, ale za to piękne wspomnienia zostaną z nami do następnego Festiwalu.

Beata Kaczyńska

 

Czytaj
 
Wesołych Świąt !
 
Z okazji zbliżających się świąt,
wszystkim mieszkańcom życzymy spokojnych, pełnych radości
Świąt Bożego Narodzenia, a także dużo szczęścia  w nadchodzącym Nowym Roku 2015
 
M.Charsznica- Fundusz sołecki 24 746.38 zł
 W dniu 28 września 2014 roku o godz. 16.00 w Miechowie-Charsznicy zorganizowano zebranie wiejskie odnośnie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego w wysokości 24 746.38 zł na 2015 rok i określenia poszczególnych przedsięwzięć do realizacji. W zebraniu wzieło 16 osób w tym wój gminy Jan  Żebrak.
Czytaj
 
ŚDS Manewry Strażackie
 W dniu 12.10.2014 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jelczy odbyły się manewry Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Charsznica. Pod czujnym okiem Komendanta OSP p. Adama Domagały strażacy, w pozorowanych warunkach pożarowych, z wykorzystaniem najnowszego sprzętu ratującego życie i zdrowie poszkodowanych udzielili pomocy dwóm osobom uwięzionym w budynku ŚDS (strażakom – pozorantom).
Czytaj
 
ŚDS Dni Kapusty 2014

13-14 września 2014r. odbyły się XX Charsznickie Dni Kapusty. Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelczy jak co roku prezentował prace wykonane przez Uczestników. Na naszym stoisku można było oglądać dzieła wykonane różnymi technikami, które powstają w ramach terapii. Poprzez promocję naszych prac chcemy pokazać, że w naszym Domu można realizować swoje marzenia, miło spędzić czas a ponadto cieszyć się towarzystwem innych osób.
                                                                                                       Beata Kaczyńska

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 133
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys