Odwiedziło nas

Dziś16
W tym tygodniu1036
Od otwarcia strony714509

 
 
 
Informacja ws. przetargów

 

            Dostaliśmy informacje na temat przetargów, które odbyły się ostatnio w naszej Gminie.

W dalszej częsci artykułu możecie Państwo przeczytać na temat realizacji takich projektów:

Odbudowa drogi giminnej Swojczany- Ścięgna -etap drugi.Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.Budowa budynku wielofunkcyjnego szansą wzrostu aktywizacji społecznej mieszkańców Gminy Charsznica
Czytaj
 
"BONEY M" przylatuje do Polski!

     GOK w Charsznicy podpisał umowę na koncert!

      Czarnoskórzy wokaliści z legendarnej grupy „BONEY M” z solistką Shaylą Bonnick’s wystąpią z koncertem 12 września br.  na „XVI Charsznickich Dniach Kapusty”

Czytaj
 
Charsznica - kapuściana stolica Polski

         Szanowni Państwo!
         W ramach PROW 2007-2013 Urząd Gminy w Charsznicy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przystępują do realizacji projektu promującego naszą gminę i jej wiodący produkt - kapustę, pod roboczym tytułem „CHARSZNICA – kapuściana stolica Polski”. Będzie to obszerne studium (ok. 200 stron tekstu + 200 zdjęć, map i wykresów) w formie barwnego albumu obejmujące między innymi takie tematy, jak: rolnictwo, gospodarka i finanse, inwestycje, mieszkańcy, parafie, firmy, instytucje i jednostki organizacyjne, historia, zabytki, poczet królów kapuścianych, przepisy kulinarne, sposoby leczenia kapustą, walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy, itp.

Czytaj
 
Właściwy herb naszej Gminy

          Chciebyśmy zwrócić uwagę na nasz herb ponieważ w wielu publikacjach Starostwa/Powiatu (ostatnio nawet w książeczce "Ziemia Miechowska moja mała ojczyzna") pojawia się coś, co herbem Gminy Charsznica nie jest (jakiś bezkształtny tasak do kapusty w burych kolorach). Prosimy o poprawienie naszego herbu na właściwy w następnych publikacjach.

 
Sukces uczennicy gimnazjum
       Klaudia Konieczna - uczennica Zespołu Szkuł w M.Charsznicy została lareatką Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego.Z pośród ponad sześciu tysięcy uczestników jako jedyna z powiatu miechowskiego znalazła się wśród trzydziestu czterech najlepszych uczniów województwa małopolskiego,ostatecznie otrzymując VI miejsce.Tytuł laureata był uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczennicy, która najpierw zakwalifkowała się do etapu rejonowego, następnie wojewódzkiego.Finał konkursu, w którym wzięło udział stu siedemdziesięciu najleszych uczniów z całej małopolski, odbył się w Collegium Maksimum Uniwersytetu Jagielońskiego i ostatecznie wyłonił zwycięzców.
Czytaj
 
Finał Strażackiej Ligi Halowej
     W niedziele 21 Marca odbył się finał Strażackiej Ligi Halowej.W turnieju finałowym zwyciężyła drużyna z Charsznicy.W dalszej części  artykułu można zobaczyć kilka zdjęć wyniki oraz tabele końcową. 
Czytaj
 
Turniej wiedzy pożarniczej

          Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Charsznica walczyli o zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Gminny etap konkursu został zorganizowany w Zespole Szkół w Charsznicy przez Komende Powiatoową PSP w Miechowie.Konkurs przygotował  i prowadził kpt. Robert Paluch.
Czytaj
 
Kurs stosowania środków ochrony roślin

           25 - 26 lutego 2010 r. o godz. 9.00 w klubie Planeta  zorganizowany będzie kurs  stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Koszt kursu 80 zł. Kurs akończony jest egzaminem i wyadniem zaświadczenia ważnego 5 lat.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 133
 

© 2020 Charsznica.info
Webmaster - Sołtys